Lekki samochodzik do KJS i E1-1150 (Berg Trophy)

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Lekki samochodzik do KJS i E1-1150 (Berg Trophy)

Postprzez tryme » środa, 19 wrz 2007, 22:41

Witam Serdecznie,

Jaki lekki a zarazem tani w utrzymaniu na rajdowych trasach samochód moglibyście polecić osobie, która powili łapie bakcyla?

Od dłuższego czasu (lata?) myślę przede wszystkim na kultowym Golfie Mk1, który osobiście wizualnie bardzo mi się podoba :roll: Jednakże ostatnio zauważyłem, że na Berg Trophy przeważają przede wszystkim Polo Mk1 (lżejsze o ok. 70 kg niż Golf). Jednakże patrząc na ilość dostępność części w naszym pięknym kraju Golf wypada o wiele lepiej niż Polo ...

Jakie jest Wasze zdanie na temat starszych samochodzików z silnikami do 1150 ccm3? Na jakie modele powinienem zwrócić przede wszystkim swoją uwagę?

A może klasa do 1150 ccm3 nie jest w ogóle taka tania jak się wydaje i warto spróbować swoich sił w wyższych klasach :?:

Dziękuje wskazówki.
Avatar użytkownika
tryme
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 13:07
Lokalizacja: Opole


Postprzez MSG Racing » czwartek, 20 wrz 2007, 00:01

Ja uważam że jak Cię stać to wsiadaj w jak najmocniejsze auto. Tylko wtedy trzeba dużo trenować, szczególnie obyć sie prędkością.
Jak chcesz coś do 1150ccm to myślę że tylko CCS lub Sej są dość mocne i lekkie. Pug 205 miał 60 koni niby o 5 więcej niż Fiaty. VW były słabsze i to chyba nawet o 10 koni. Jak Polo to GT z 1.3, jak golf 1 to 1.6.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez tryme » sobota, 27 paź 2007, 13:18

Myślę o klasie E1-1150 ponieważ nigdy wcześniej nigdzie nie startowałem a dodatkowo samochody z silnikami 1.1 są o wiele tańsze :) W końcu muszę od czegoś zacząć :twisted:

Chciałem jeszcze zapytać o Fiata Uno 1.1, bo waży podobnie co CC/SC. Czy montowane w nim były takie same silniki co w CC/SC? Pytam pod kątem dostępu części tj. wałki itp.
Avatar użytkownika
tryme
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 13:07
Lokalizacja: Opole


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości