Bogdan Herink

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Gucio » piątek, 1 lip 2005, 23:10

Boguś zawsze był barwna postacią wśród wielu innych sportowców i jak munieck powiedział....zawsze zapatrzony w sina dal to było harakterystyczne zachowanie u Herinka :cry: :cry:
[']
ps. Nie wiem dlaczego ale zawsze edzie mi sie kojarzył z tym autem...
Obrazek
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez MisiekClio » wtorek, 22 lis 2005, 21:00

Witam. Mimo, ze obserwuje forum juz od baaardzo dawna, to moj debiut jako piszacego wiec jak zrobie cos nie tak to sorki :)
Milo, ze o Bogdanie jeszcze ktokolwiek pamieta, chociaz juz coraz slabiej... Takie zycie...
Kilka faktow: To prawda, ze Bogdan mial startowac w sezonie 98' w Megane Maxi, ale nie jak Janusz od Williego Plasa tylko ze stajni francuskiej, zwiazanej z Auto-Meca( producenta silnikow do Maxi), prawda jest rowniez, ze browar... pwrc- masz doskonale informacje... Ta informacja prawie nigdzie nie wyciekla, zwlaszcza po...
2. To nie do konca prawda, ze Bogdan byl nr.1 , w sezonie 96' mialy byc dwa rownorzedne samochody, bez zadnych team orders.
3. W tym wlasnie sezonie do Rajdu Polskiego wlacznie Bogdan wygral z Waldkiem dokladnie 84% oesow. Lacznie z nieukonczonymi...
4. Jego mina przy wywiadach odpowiadala dokladnie taka sama jak jego mina w rozmowie w domu... :) To ciekawe doswiadczenie obcowac z kims takim:)
5. Taka ciekawostka: Bogdan nigdy w zyciu nie siedzial nawet w aucie N-grupowym...
6. Mina mu sie zmieniala tylko gdy ogladal na kasetach przejazdy Ragnottiego:) Jeszcze jedno pytanko do forumowiczow: Jak zgrac materialy z VHS na komp?? Mam mase materialow z Bogdanem, nie tylko "oficjalek" , ale tez np: wewnetrzne nagrania z testow, kasety robocze z TV itp. Fajnie by to bylo miec na plycie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Matador » wtorek, 22 lis 2005, 21:46

MisiekClio - zgrywamy z kolegą relacje WRC z TV4 z magnetowidu. Podłączamy video poprzez tuner TV w komputerze no i ripujemy za pomocą pewnego programu. Innych sposobów nie znam bo nie siedzę w tym zbytnio...

A te zdjęcia co wrzucił Gucio to o ile dobrze pamiętam pochodzą ze starego Motomagazynu. Dobre porównanie...
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez PAT » środa, 23 lis 2005, 00:19

Matador napisał(a):A te zdjêcia co wrzuci³ Gucio to o ile dobrze pamiêtam pochodz± ze starego Motomagazynu. Dobre porównanie...


I zrobione by³y na nieistniej±cym ju¿ niestety miasteczku ruchu drogowego na Kêpie Potockiej w Wawie. Kiedy¶ tam rozgrywano oes Rajdu Brabórki i w³a¶nie tam po raz pierwszy w ¿yciu zobaczy³em Harnasia na ¿ywo w akcji..
Avatar użytkownika
PAT
Site Admin
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2005, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MisiekClio » środa, 23 lis 2005, 00:57

Noo, teraz tam bloki tam stoja... Ponoc ma tam nawet mieszkanie jeden z najlepszych kierowcow w historii Stolycy... Taki wysoki :) Ciekawe, czy z sentymentu, bo tez mu sie pare razy udalo tam wygrac :) A to wlasnie miasteczko bylo zawsze ulubionym miejscem treningow i prezentacji Teamu Renaulta. Fajna miejscowa
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez laz--e30 » środa, 23 lis 2005, 11:15

też pamiętam jego piękne przejazdy,no nawet raz to poszłem z nim prawie na czołówkę; na os-ie włodowice-świerki.chciałem zjechać trochę niżej oesu na lepsze miejsce a tam górka niezła[bardzo rozsądnie]! no ale zdążyłem skręcić do rowu.powykręcali mi wętylki i wyrzucili no i 10km z buta do domu prowadząc rower :lol: .piękna ta renóweczka była,cudowna!pamiętam dobrze jej przód :shock:
laz--e30
 
Posty: 26
Dołączył(a): piątek, 11 lis 2005, 17:49
Lokalizacja: ścinawka śr

Postprzez GrzegorzChyla » środa, 23 lis 2005, 13:53

MisiekClio napisał(a):Milo, ze o Bogdanie jeszcze ktokolwiek pamieta, chociaz juz coraz slabiej... Takie zycie...


pamiętają, pamiętają...
zobacz np:
http://onephoto.net/info.php3?id=166300

(nie moje).

Grzegorz
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez MisiekClio » środa, 23 lis 2005, 14:58

Grzegorz dzieki za ten link!! Ja mam tylko fotki z polaroida z tego dzwona... Reszta gdzies wsiakla... Kilka ciekawostek dot. wypadku. Auto jest tak malo zniszczone, bo pod silnikiem byla TYTANOWA plyta. Potem Bogdan chcial odzyskac ta plyte (takie czasy :) ) i poprosili najciezszy walec jaki byl w wawie, zeby przejechal sie po tej plycie. Nie drgnela... Zarowno Bogdam jak i Basia mieli polamane mostki i zebra, a Bogdan stope od silnika ktory powedrowal do kabiny. Basi odklela sie sie siatkowka w oku, a Bogdan mial do konca zycia odbite slady pasow.. Drzewko uschlo... :)
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez MisiekClio » środa, 23 lis 2005, 15:08

Ale najmocniejszy wypadek w karierze byl na kormoranie 95'. Bogdan wypadl w pole, ale rowno bylo, wiec nawet nie odjal, tylko patrzyl, gdzie by tu wrocic na droge. I nagle wyrosl na srodku pola dol na kartofle :) Auto schowalo sie cale w srodku. To bylo gdzies z 70km/h do 0 na jednym metrze, bokiem. Bez zadnego dacha, ani niczego co by zamortyzowalo uderzenie. Basia ma do dzis amnezje nie tylko z tego oesu, ale z dwoch calych oesow przed. Nic, biala plama...
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Mirek:) » środa, 23 lis 2005, 15:45

Myślę, że Ci którzy mieli okazję zobaczyć Harnasia w akcji na pewno o nim nigdy nie zapomną..
Zresztą jaki i "najlepszej prawniczki wśród pilotów jak i najlepszego pilota wśród prawników" czyli Basi..:)
Tak sobie myślę.. Jest książka o Januszu, jest książka o Marianie.. Może by tak spróbować własnymi siłami (czyt. siłami forumowiczów) napisać też coś o Bogdanie? Zdaję sobie sprawę, że możemy nie wydać tej książki, ale e-booka można stworzyć.. Co o tym myślicie?
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Postprzez MisiekClio » środa, 23 lis 2005, 16:12

Mysle, ze taka ksiazka to bylaby wspaniala sprawa, tyle, ze Bogdana ominal "fenomen" netu, wiec i popularnosci i materialow troche malo, niestety...
Rzucam kilka fotek. Jak mi powiecie dokladnie jak sie wkleja na forum to zmienie i wkleje. Poki co linki :)

Latajaca B-grupa :)

http://img363.imageshack.us/my.php?imag ... 0590en.jpg

Latajaca A-grupa :)
http://img367.imageshack.us/my.php?imag ... 0619ni.jpg

Latajaca Grupa N/A :)
Obrazek

Bo wszyscy Renowkowcy to jedna rodzina :)
Obrazek

Z innej beczki, ale tez Bogdan
Obrazek
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Mirek:) » środa, 23 lis 2005, 17:00

Wiesz.. Jakbym dobrze poszukał w swoich zbiorach, to kilka artykułów prasowych i może jakieś wywiady by się znalazły.. Do tego mam jakieś dwie broszury z Renault Polska Rally Team z roku 1994 i 1996.. Też coś było o Harnasiu w Wielkim ściganiu.. Do tego może udałoby się nanówić kogoś na wspomnienia.. I oczywiście trochę statystyki czyli Harnasia wyniki.. Myślę, że zdjęcia też da się załatwić.. Najtrudniej byłoby z matriałami z lat 80-tych oraz za czasów gdy był Mistrzem Polski w Narciarstwie Alpejskim..
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Postprzez MisiekClio » środa, 23 lis 2005, 18:00

Mirek, cos w rodzaju takiej ksiazki juz powstalo. Tyle, ze glownie za zycia Bogdana. Bylo to takie abc sportowej jazdy samochodem. Bogdan z Basia pisali cos takiego dla wlasnej rozrywki, pozniej do tej wersji doszlo pare wspominek, anegdot itp. Tyle, ze teraz Basie ciezko byloby przekonac do ujawnienia tego szerszemu swiatu :) Czytalem, fajne. Smieszne, pouczajace tylko bardziej o jezdzie niz o Bogdanie...
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Mirek:) » środa, 23 lis 2005, 22:06

Mogę powiedzieć: Ty Szczęściarzu..;-) Szkoda, że zostanie to gdzieś w szufladzie, a Harnaś i Basia zostaną tylko w naszej pamięci.. I że wielu młodych ludzi nie będzie wiedziało kto to był, jak jeździł i jakie sukcesy odnosił.. Ale rozumiem też sytuację..
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Postprzez GrzegorzChyla » czwartek, 24 lis 2005, 09:30

Mirek:) napisał(a):Myślę, że zdjęcia też da się załatwić.. Najtrudniej byłoby z matriałami z lat 80-tych oraz za czasów gdy był Mistrzem Polski w Narciarstwie Alpejskim..


Oj tak. Zdjęć z czasów Clio by się znalazło. Z wcześniejszych to mam co najwyżej z wyścigów - czyli Basia jako kierowca (widziałem na własne oczy jej zwycięstwo w Kielcach w 1979).

Z wcześniejszymi też nie powinno być problemów, wystarczy tylko wiedzieć do kogo sie zwrócić. Magiera? Rutkowski? Jestem pewien że obaj na hasło Harnaś zareagują tak jak my tutaj.

Grzegorz
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron