Sedzia sie Przyznał

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Sedzia sie Przyznał

Postprzez kicia_pl1 » piątek, 15 gru 2006, 12:15

Niewiedziałam gdzie to napisac jesli gdzies to juz jest to to wywalcie

http://www.rajdy.hoga.pl/rajdy_full.asp ... =1&id=9338


Napiszcie co o tym sadzicie :?:
------------------SoGa Motorsport-----------------
Avatar użytkownika
kicia_pl1
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): niedziela, 5 mar 2006, 18:11
Lokalizacja: tychy


Postprzez Picias » piątek, 15 gru 2006, 13:02

Badzo dobrze że się przyznał, może dzięki temu safeciarze uzmysłowią sobie co im grozi w przypadku jakiegoś nieszczęścia. Z drugiej strony niewdzięczna ich rola bo jeżdże na rajdy i wiem jacy są kibice. A wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i mozna uniknąć tragedii.
Rajdy to moja pasja.
Avatar użytkownika
Picias
N2
 
Posty: 195
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 13:07
Lokalizacja: Polanka Wielka

Postprzez co-driver » piątek, 15 gru 2006, 13:21

jestem tylko ciekaw gdzie był PZM bądz organizator podczas gdy oskrzali tego sędziego ?
bo jest to w ich interesie żeby bronić "swoich" ludzi, którzy nierzadko a w zasadzie zawsze robią to charytatywnie i z zamiłowania do sportu, a nawet czasami z "rozkazu".
no bo jeżeli nikt takim osobom nie pomoże to niedługo możemy doczakać się czasów że nikt nie będzie chciał stać jako sędzia na oesie i narazec tyłek za nieczęsto pijanych debili (nie mówie ze w tym przypadku tak akurat było) i nagle się okaze ze nie można zorganizować jakiejś eliminacji PZMotu bo nie ma kto zabezpieczać tras.

pozdrawiam
co-driver
 
Posty: 24
Dołączył(a): poniedziałek, 30 gru 2002, 20:33
Lokalizacja: from rallycar

Postprzez BMBL » piątek, 15 gru 2006, 14:46

"W śledztwie umorzono sprawę o odpowiedzialność kierowcy rajdowego peugeota i Automobilklubu Sudeckiego, według biegłych auto było sprawne i trasa dobrze zabezpieczona. Rodziny ofiar odwołały się od tej decyzji."
Czyli jeśli kierowca by miał niesprawny samochód, bo dwa winkle wcześniej skrzywił koło albo do jakiegoś uderzenia doszło, to by go wsadzili??? :|
Avatar użytkownika
BMBL
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2005, 17:06

Postprzez Mroowa » piątek, 15 gru 2006, 15:09

BMBL napisał(a):"W śledztwie umorzono sprawę o odpowiedzialność kierowcy rajdowego peugeota i Automobilklubu Sudeckiego,


Druga sprawa to taka, że sędzia działał na zlecenie AK Sudeckiego więc po części to i AK byłby winny. Szukają teraz kozła ofiarnego nic więcej
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez ciapulek » piątek, 15 gru 2006, 15:39

Rajdy samochodowe w Polsce w obecnym kształcie przestaną istnieć, jeśli sankcje prawne dotkną choć jednego człowieka pilnującego kibiców przy trasie odcinka specjalnego :!: Rozpocznie się era organizowania polskich rajdów na modłę Rajdu Japonii i Australii. Każdy odcinek specjalny będzie mieć strefy dla kibiców, będące jedynymi miejscami, gdzie kibic będzie mógł przebywać legalnie :!: Odpowiedzialnym za taką strefę będzie policjant.
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez THIM » piątek, 15 gru 2006, 21:54

Przecież nawet na zdrowy rozsądek, za grzbietem czy hopą, nie wiem, co tam było, się nie stoi. Może śp. kibice tego nie wiedzieli, ale skoro się nie znali, trza było stać po właściwej stronie taśmy. Sędzia natomiast powinien wiedzieć, gdzie jest niebezpiecznie i ich pogonić. Wtedy mógłby powiedzieć, że przynajmniej próbował.

Oskarżanie kierowcy to paranoja. Kiedyś już chcieli wsadzić kierowcę za nadmierną prędkość, jak w wypadku na OS-ie zginął pilot, nie pamiętam o kogo chodzi, ale jechali Clio.

To, że rodziny się odwołują, to też skandal. Ofiary były dorosłe i nie przestrzegały zasad (przekroczenie taśmy).
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Buncol » piątek, 15 gru 2006, 23:14

Lubiaka chcieli zapuszkować. Nie dostosował prędkości... :lol:
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ciapulek » piątek, 15 gru 2006, 23:15

THIM napisał(a):Oskarżanie kierowcy to paranoja. Kiedyś już chcieli wsadzić kierowcę za nadmierną prędkość, jak w wypadku na OS-ie zginął pilot, nie pamiętam o kogo chodzi, ale jechali Clio.

To, że rodziny się odwołują, to też skandal. Ofiary były dorosłe i nie przestrzegały zasad (przekroczenie taśmy).


Chodziło o kierowcę Macieja Lubiaka. Z tego, co pamiętam, prokuratura nie zarzuciła mu zbyt wysokiej prędkości, tylko tor jazdy nie dostosowany do ukztałtowania drogi czy jakoś tak.

Problem polega na tym, że stając przy odcinku specjalnym nie musisz znać zasad, które tam obowiązują. Kiedy przyjeżdżasz na rajd pierwszy raz w życiu możesz nie wiedzieć o tym, gdzie jest bezpiecznie. Pewnie chodzi o to, że człowiek nie poinformował ich nawet, że znajdują się w miejscu, w którym według zasad nie mają prawa przebywać.
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez kicia_pl1 » piątek, 15 gru 2006, 23:34

Bartek Sitek zginoł u Lubiaka na prawym w tym clio chyba ze sie myle,a co do kibicow to czasem niektorym mozesz powtarzac paredziesiat razy zeby niestali w danym miejscu a oni i tak cie maja ...gdzies, mowia ze jak co to zdaza uciec a to jest totalna glupota.Niektorzy sa poprostu madrzejsi,wiem z doswiadczenia bo pare razy spotkałam sie z takimi kibicami :roll:
Ostatnio edytowano sobota, 16 gru 2006, 00:04 przez kicia_pl1, łącznie edytowano 1 raz
------------------SoGa Motorsport-----------------
Avatar użytkownika
kicia_pl1
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): niedziela, 5 mar 2006, 18:11
Lokalizacja: tychy

Postprzez ciapulek » piątek, 15 gru 2006, 23:53

kicia_pl1 napisał(a):Lubiak chyba zabił Bartka Sitka


:shock: Co ja robię na tym forum :?: :!: :shock:
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez LuiG » sobota, 16 gru 2006, 01:47

beznadziejna sprawa, jak wogole można szukać winnych imo idiotyzm

jeżeli oskarżą safeciaża to trzeba bedzie się porządnie zastanowić czy stać w takiej funkcji na jakmiś rajdzie :? czasami stoje jako sędzia

sędzia powinien informować o niebezpieczeństwie, ale nie jest on tam po to żeby chronić ludzi, może ma się jeszcze rzucać pod samochód żeby kogoś innego nie trafił??

Jeśli miałbym być odpowiedzialny za czyjeś bezpieczeństwo to nie robił bym tego charytatywnie (bo co jak co ale dieta to jest po to żeby było co przez cały dzień jeść i pić i za co rzeczy po rajdzie wyprać, nie można mówić o wynagrodzeniu) bo po co ryzykować?
Avatar użytkownika
LuiG
N3
 
Posty: 230
Dołączył(a): niedziela, 10 paź 2004, 21:12
Lokalizacja: Opole

Postprzez Saruto » sobota, 16 gru 2006, 05:54

ciapulek napisał(a):
kicia_pl1 napisał(a):Lubiak chyba zabił Bartka Sitka


:shock: Co ja robię na tym forum :?: :!: :shock:

To można powiedzieć że Martin zabił Park'a... nie dajmy się zwariować. Rajdy to ryzyko, nie tylko dla zawodników ale też dla kibiców.

To, że rodziny się odwołują, to też skandal. Ofiary były dorosłe i nie przestrzegały zasad (przekroczenie taśmy).


Tylko że te rodziny myślą że to pewnie wina kierowcy ;) nasze społeczeństwo jest zacofane jeśli chodzi o rajdy...
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez THIM » sobota, 16 gru 2006, 13:19

ciapulek napisał(a):Problem polega na tym, że stając przy odcinku specjalnym nie musisz znać zasad, które tam obowiązują.


Po pierwsze, taśma, niezależnie od tego, czy jest na OS-ie, czy na placu budowy, czy gdziekolwiek indziej, znaczy to samo.
Po drugie, skoro przyszli oglądać rajd, to powinni wiedzieć, że niektóre miejsca są niebezpieczne, wtedy taśma powinna dać im do myślenia.
Po trzecie, na rajdzie organizator chyba powinien rozdawać ulotki informujące, gdzie można stać, ale powiedzmy, że oni nie wzięli.

To co napisałem, zakłada, że byli kompletnymi laikami i nie mieli złych zamiarów. Ale myślę, że tak naprawdę to myśleli, że jakby co, to uciekną.

Co nie zwalnia sędziego z obowiązku co najmniej opieprzenia ich.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mroowa » sobota, 16 gru 2006, 15:44

Opieprzać sobie może do woli, jak ktoś jest tępy i nie dociera to nic nie poskutkuje. Ja wiem... zdarzyła się tragedia, rodzice są załamani, ale przepraszam każdy wiedział gdzie idzie, zrozumiałbym gdyby sędzia im powiedział tu możecie nawet siedzieć jest bezpiecznie. Wtedy wyszło by na to że źle ocenił miejsce. Ale jeżeli ktoś siada tyłem do drogi...na OSie, to przykro mi bardzo usprawiedliwenia nie widzę.
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron