Twój własny rajd!!!

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Twój własny rajd!!!

Postprzez Ajwen » czwartek, 23 lut 2006, 17:11

Proponuję wytężyć wyobraźnię,uruchomić swoją fantazję,a może nawet zrealizować po części swoje marzenie...
Ten temat ma na celu wcielenie się w osobę organizatora rajdu,którego wy jesteście autorami (trasa,serwis..etc,moze być tylko trasa,żeby nie kombinować :lol: )
Ot,taka zabawa :D
Zaprezentuj swój pomysł, swój region,miasto...a może nawet twoja trasa stanie się inspiracją dla działaczy(no może przesadzam,ale....)

na pierwszy ogień coś z mojego podwórka:

nazwa rajdu: Rajd Wzgórz Włodzickich (Rajd W/W)
miejsce:woj.Dolnośląskie:Wzgórza Włodzickie,Kotlina Kłodzka,Góry Bardzkie,Góry Sowie
baza i serwis:Nowa Ruda-Spuciec,stadion OSiR-CTS
nawierzchnia:asfalt/szuter
termin:środek lipca
Rajd składa się z 2 etapów (piątek-sobota), z opcją 3-etapową (czwartek):

ETAP I czwartek

OS 1,4 Ścinawka Średnia - Wambierzyce
OS 2,5 Tłumaczów - Ścinawka Średnia
OS 3,6 Radków - Karłów

ETAP II

OS 7,10,13 Bardo - Wolibórz
OS 8,11,14 Słupiec - Koszyn
OS 9,12,15 Świerki - Tłumaczów
OS 16 Nowa Ruda

ETAP III

OS 17,20 Nowa Ruda - Ścinawka Średnia
OS 18,21 Nowa Ruda - Nowa Ruda
OS 19,22 Jugów - Bartnica

W miarę możliwości dodam mapki,być może nawet zdjęcia :D
Ajwen
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 9 wrz 2004, 19:57
Lokalizacja: Nowa Ruda


Postprzez MisiekClio » czwartek, 23 lut 2006, 18:28

A ja dodam miejscowke gdzie nie bylo zadnej imprezy samochodowej (oprocz zlotow i mety Żubrow) od wielu lat...

Baza rajdu: Zakopane

Termin: Marzec, ewentualnie luty

Oesy : Zakopane-Cyrhla, Cyhrla- Wierch Poroniec, Jurgow-Jurgow, i hit - Lysa Polana - Morskie Oko!!
Na drugi dzien mozna sie krecic w okolicach Chocholowa (jest gdzie)...

Super Oes - kryterium uliczne w Zako...

Ale oczywiscie to tylko marzenia, bo Park Tatrzanski, a raczej jego wladze jakie sa, kazdy widzi... :D
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez qbus » czwartek, 23 lut 2006, 19:01

Lysa Polana - Morskie Oko


Czyli droga od Łysej Polany do Zakopanego? Ostatnio jechałem tamtędy z jednym z forumowiczów... piękny, techniczny odcinek.

Czy to prawda że na tamtej drodze często trenował Herink?
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Gość » czwartek, 23 lut 2006, 19:55

To jest ten odcinek, który zamknięty jest dla aut turystów i pokonujesz go albo na nogach albo koniobusem.
rally_psycho

Jeśli szukasz jakiejś informacji w sieci, korzystasz z Google. Google pyta Chucka Norrisa.
Gość
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2006, 00:54

Postprzez Marmetal » czwartek, 23 lut 2006, 20:49

Heh, ten odcinek byłby niezły na wyścig górski :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez bullitt » czwartek, 23 lut 2006, 22:23

Rajd niedaleko domu

sierpień

start w południe, żeby nie trzeba było wcześnie wstawać

start i meta oesu jechanego 10 razy tuż pod moim domem (koniecznie dobry widok z balkonu). Za stary już jestem na zasuwanie po oesach ;)
Mniej pisać, więcej czytać, a jeśli pisać, to tak, żeby inni czytali...
Avatar użytkownika
bullitt
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 00:56
Lokalizacja: San Francisco

Postprzez PAT » czwartek, 23 lut 2006, 22:41

MisiekClio: Za ka¿dym razem jak jestem w Zakopanem to marzy mi siê ¿eby kto¶ w tamtych okolicach zorganizowa³ rajd i to praktycznie dok³adnie po tych oesach o których napisa³e¶. Ostatnio odkry³em jeszcze fajn± drogê od Szeligówki do Ko¶cieliska. W±sko ze spor± ilo¶ci± syfu i niewidocznych zakrêtów :wink:

Pozdro
Avatar użytkownika
PAT
Site Admin
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2005, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez stachniak14 » czwartek, 23 lut 2006, 22:46

Dla mnie marzeniem jest powrót odcinka Orłowiec - Złoty Stok :D
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Postprzez MisiekClio » czwartek, 23 lut 2006, 22:55

qbus napisał(a):
Lysa Polana - Morskie Oko


Czyli droga od Łysej Polany do Zakopanego? Ostatnio jechałem tamtędy z jednym z forumowiczów... piękny, techniczny odcinek.

Czy to prawda że na tamtej drodze często trenował Herink?


Droga z Zako na Lysa Polane do wlasnie ujete przeze mnie odcinki Zakopane- Cyhrla, Cyhrla-Wierch Poroniec. Musialyby byc dwa odcinki, bo w srodku trasy jest prostka o dlugosci kilku kilometrow... :D

Tak to prawda, ze tam trenowal Herink, oraz caly poczet przeróżnych rajdowcow... Natomiast co do "technicznosci" tej trasy, to sprawa raczej dyskusyjna :) W zimie jest ok... Natomiast latem robi sie zdecydownie za szybko dla wspolczesnych rajdowek, moglyby byc klopoty z utrzymaniem przepisowej sredniej predkosci...

Natomiast odcinek Lysa Polana-Morskie Oko... to oes bajka, wyscig gorski bajka i wogole rewelacyjne 9 kilometrow z partiami wolnymi, szybkimi, nawrotami, z droga raz waska, a raz szeroka... Miodzio... Ale jak za malolata wjezdzalismy tam w nocy "na partyzanta" to rozni panowie gonili nas z rozna bronią, czasem krotką,czasem dlugą ale zawsze ostrą :D :D Dlatego nie polecam isc w moje slady... :D
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Gość » czwartek, 23 lut 2006, 23:38

Pomyślmy, jaki odcinek specjalny można stworzyć na zastępstwo dla Karowej.

Chciałbym, żeby leciał na Barbórce Warszawskiej 2006 jakiś nocny oes. Bemowo w nocy to bezsens. Żerań niewykonalny. Spodziewam się, że organizator, będzie chciał, żeby pojechali pod PeKiNem, ale trasa tej próby nie jest fajna i nie jest bezpieczna po ciemku.

Najłatwiej więc byłoby odcinek pod Darem Narodu Radzieckiego inaczej ukształtować. Puścić tunelem pod Marszałkowską i po tamtej jej stronie umieścić kilka zakrętów zamiast fragmentu między trzydziestocentymetrowej wysokości krawężnikami uliczek pod PKiN.

Wpisujcie pomysły. Może do jednego z nich organizator się przychyli i będziemy mieć swój odcinek specjalny. :D
rally_psycho

Jeśli szukasz jakiejś informacji w sieci, korzystasz z Google. Google pyta Chucka Norrisa.
Gość
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2006, 00:54

Postprzez MisiekClio » czwartek, 23 lut 2006, 23:52

Sorki, ze uprawiam czarnowidztwo, ale dla Karowej nie ma zastepstwa...
Dwa zakrety, a ile radosci... I tyle koncepcji przejazdu, co kierowcow w tym kraju :D
Miasteczko Ruchu Drogowego tez juz nie istnieje... A bylo fajne..
Trasa pod Pekinem jest calkiem fajna, mi sie podobala...Krawezniki...a czy na Karowej nie ma kraweznikow?? :D

Bardzo dawno temu byl taki oes na Warszawskim: Ul. Sanguszki, Wislostrada, jakies nawroty, jakies slimaki, strasznym malolatem bylem wtedy, ale pamietam, ze calkiem spoko bylo...
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Gość » piątek, 24 lut 2006, 00:20

MisiekClio napisał(a):Bardzo dawno temu byl taki oes na Warszawskim: Ul. Sanguszki, Wislostrada, jakies nawroty, jakies slimaki, strasznym malolatem bylem wtedy, ale pamietam, ze calkiem spoko bylo...


Na stronie Rajdu Warszawskiego chyba nigdy o tym nie było napisane. :shock:

W dzisiejszych czasach nie przejdzie zamykanie w Wa-wie głównych ulic, ani torowisk tramwajowych. Chyba, że by przeszło :lol: , ale bardzo bym się zdziwił. Oczywiście nie przejdzie też odcinanie mieszkańcom dostępu do budynków, a bez tego znacznie trudniej puścić odcinek w centrum.

A co do krawężników :D , to na każdy przy Karowej, Browarnej wiedziesz samochodem osobowym ustawionym prostopadle do niego. Na te pod Pajacem nie da rady. Prędzej się chłodnicę rozbije. :lol:
rally_psycho

Jeśli szukasz jakiejś informacji w sieci, korzystasz z Google. Google pyta Chucka Norrisa.
Gość
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2006, 00:54

Postprzez MisiekClio » piątek, 24 lut 2006, 00:37

Gość napisał(a):Na stronie Rajdu Warszawskiego chyba nigdy o tym nie było napisane. :shock:

A co do krawężników :D , to na każdy przy Karowej, Browarnej wiedziesz samochodem osobowym ustawionym prostopadle do niego. Na te pod Pajacem nie da rady. Prędzej się chłodnicę rozbije. :lol:


Jak mowie bardzo dawno temu, to mam na mysli czasy naprawde przedpotopowe :D To byl albo 86' , a moze nawet 85'!!

A widziales kiedy rajdowke podjezdzajaca powolnie i prostopadle pod jakis kraweznik?? :D
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Gość » piątek, 24 lut 2006, 00:53

MisiekClio napisał(a):Jak mowie bardzo dawno temu, to mam na mysli czasy naprawde przedpotopowe :D To byl albo 86' , a moze nawet 85'!!

A widziales kiedy rajdowke podjezdzajaca powolnie i prostopadle pod jakis kraweznik?? :D


Na stronie rajdu było sporo informacji o jego historii. O historii od pierwszej edycji.

Chodzi mi o to, że jak się człowiek nie shamuje, to na tych krawężnikach rozwali się mnóstwo bebechów spod machy. :)

Dobra, koniec. Wymyślamy trasę OS-u.
rally_psycho

Jeśli szukasz jakiejś informacji w sieci, korzystasz z Google. Google pyta Chucka Norrisa.
Gość
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2006, 00:54

Postprzez PAT » piątek, 24 lut 2006, 19:19

A mo¿e by tak wytyczyæ oes na terenie Stadionu X-lecia? :wink: W sumie da³o by siê poprowadziæ jak±¶ trasê po okolicznych parkingach z clou programu na p³ycie stadionu. Mo¿e Race of Champions jak na Stade de France to to by nie by³o, ale mo¿na by z tego stworzyæ ca³kiem widowiskow± próbê i co nie mniej wa¿ne przyjazn± dla kibiców.
Ostatnio edytowano piątek, 24 lut 2006, 22:11 przez PAT, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PAT
Site Admin
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2005, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości