Twój własny rajd!!!

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Marmetal » piątek, 24 lut 2006, 21:17

PAT napisał(a):A może by tak wytyczyć oes na terenie Stadionu XX-lecia? :wink: W sumie dało by się poprowadzić jakąś trasę po okolicznych parkingach z clou programu na płycie stadionu. Może Race of Champions jak na Stade de France to to by nie było, ale można by z tego stworzyć całkiem widowiskową próbę i co nie mniej ważne przyjazną dla kibiców.


Ciekawy pomysł. Myślę, że coś w rodzaju polskiego "Race Of Champions" dałoby się zorganizować na Stadionie Śląskim. Zawodnicy, którymi byliby najlepsi polscy kierowcy rajdowi i wyścigowi rywalizowaliby Szayowozami oraz Lancerami podstawionymi np. przez Dytko Rent. Myślę, że fajnie by to mogło wyjść, ale niestety jest to raczej niemożliwe.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20


Postprzez PAT » piątek, 24 lut 2006, 22:10

Generalnie pisz±c o oesie na Stadionie X-lecia mia³em na my¶li jednorazowe zastêpstwo dla Karowej w ramach Barbórki, ale polskie Race of Champions na ¦l±skim te¿ nie by³oby z³ym pomys³em. Taki rajdowy show w ¶rodku sezonu móg³by byæ ¶wietn± form± promocji dla motorsportu w Polsce :)

A tak BTW to ju¿ wiadomo, ¿e karowa siê nie odbêdzie w tegorocznej Barbórce? Bo obi³o mi siê o uszy ¿e remont ma siê zacz±æ jako¶ nied³ugo, ale takie informacje siê pojawiaj± ju¿ od ³adnych kilku lat wiêc niewykluczone, ¿e do grudnia nikt siê do Wiaduktu Markiewicza nie dotknie..
Avatar użytkownika
PAT
Site Admin
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2005, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez _misiek055_ » piątek, 24 lut 2006, 22:29

Już ostatniej Karowej miało nie być bo z powodu braków w budżecie przesunęli remont wiaduktu. Na szczęście dziura w budżecie była jeszcze większa niż myśleli włodarze miasta i remont wiaduktu odbędzie się w czasie bliżej nieokreślonym-a przynajmniej ja nie ryzykowałbym zgadywania.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez ocochodzi » niedziela, 26 lut 2006, 17:03

Moim takim cichym marzeniem jest powrót Rajdu Karkonoskiego. W okolicy Jeleniej Góry jest sporo ciekawych tras zarówno na nawierzni asfaltowej i szutrowej. Zawsze należał do najtrudniejszych rajdów w opini rajdowców.
Avatar użytkownika
ocochodzi
N1
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 19:08
Lokalizacja: gdzieś w Unii....

Postprzez MisiekClio » wtorek, 28 lut 2006, 20:35

ocochodzi napisał(a):Moim takim cichym marzeniem jest powrót Rajdu Karkonoskiego.

Dokladnie!! Naprawde dobre odcinki... I szutry troche inne niz na Mazurach, mniej piaszczyste...

Mi marzy sie Wisla... Z Salmopolem, Zameczkiem, Gora Zar i oczywiscie Kocierza (moze tylko bez tej zapieprzawki na koniec) To byl pierwszy rajd na ktorym bylem jako samodzielny kibic, pierwszy na jakim startowalem i wogole mam do tego rajdu stosunek osobisty :D
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Cogonieznajom » wtorek, 28 lut 2006, 21:56

może nie napisze o całym rajdzie, ale bardzo chętnie dodał bym do Rajdu Elmot odcinek po ulicy Strumykowej w Dziećmorowicach. Odcinek drogi około 2 km wylany nowiutkim asfaltem, pełno ciasnych mostków z wybijającymi wyjściami, bardzo wąsko i bardzo szybko (sprawdzone :twisted: ). Obok przepływająca rzeczka odgrodzona grubymi, metalowymi barkierkami które są wręcz przyklejone do skraju drogi (idę o zakład, że na tych konstrukcjach nie jedna rajdówka zostawiła by trochę karoserii :twisted: ). Naprawdę super trudny, techniczny odcinek.
Ale sa i minusy: mało miejsc do oglądania najciekawszych fragmentów / wrogo nastawieni niektórzy mieszkańcy (w obawie przed utratą "przecudownych" płotów i żywopłotów) / odcinek sparaliżował cały przejazd przez Dziećmorowice - co dla przemieszczających się kibiców na Elmocie byłby dosyć uciążliwy - nie wspominając o miejscowych :roll:

pozdro! :D
ps.żarski napiszesz coś odnośnie tego pomysłu?
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez sumo » wtorek, 28 lut 2006, 23:14

MisiekClio napisał(a):Mi marzy sie Wisla... Z Salmopolem, Zameczkiem, Gora Zar i oczywiscie Kocierza (moze tylko bez tej zapieprzawki na koniec)


wlasnie.. Góra Żar... niestety tego odcinka nie pamiętam, a slyszalem o nim dużo, myśle że niektórych zawodników (czy też kibiców) Żar mógłby doprowadzić do zawału, piękna droga ;-)

Wogóle chciałbym zeby bylo wiecej oesow w okolicach Żywca (jezeli chodzi o Wisłe - co prawda Żywiec jest oddalony od Wisły ale.... zapewne wiekosz pamieta jak jeden dzien był w okolicach Żywca, a drugi koło Skoczowa)
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez Marmetal » środa, 1 mar 2006, 18:45

Macie rację. Powinien wrócić Rajd Wisły, ale ten z odcinkami w okolicach Żywca oraz zawierający takie klasyki jak Salmopol, Górki Wielkie ze słynną "hopą" i nocny odcinek na Górze Żar przejeżdżany w dwie strony (w dół i w górę), jak kiedyś. Ach... żeby te dzisiejsze rajdy były chociaż w połowie tak fajne i ciekawe jak te sprzed kilkunastu lat :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez psz » środa, 1 mar 2006, 20:03

To, że Żywiec jest daleko od Wisły, wcale nie musi bardzo szkodzić organizacji, przecież był już łączony oesami (np. Straconka czy oes przez Lipową, Twardorzeczkę, tj. wioski po "drugiej" stronie Skrzycznego) z bazą rajdu. Tyle że te oesy nie zapętlone to dodatkowy problem organizacyjny... A już naprawdę wielkim problemem organizacyjnym jest zorganizowanie oesu na "ślepej" drodze na Żar, kiedy ostatnio leciał ten oes to chyba serwis był na grórze, a teraz przecież serwis powinien być w jednym miejscu...

W sumie widziałbym raczej Wisłę mniej więcej tak:

I dzień: Jakiśoes w okolicach Istebnej (może Jaworzynka :P), Kubalonka-Wisła Czarne (tzw. Zameczek, aczkolwiek droga ta podobno jest zamknięta... a nawet jeśli nie, to cholernie dziurawa, o ile jej nie remontowali) i Wisła Malinka-Szczyrk Solisko (Salmopol). Gdyby Była np. Jaworzynka w podobnej konfuiguracji co w 2002, to kilometrów oesowych mogłoby by sie nazbierać dość na 1 dzień rajdu.

II dzień: jakieś oesy w okolicach Cieszyna + Górki,
Np.
OS 1 Ustroń-Brenna,
OS 2 Brenna-Górki Wielkie
OS 3 jakiś długi oes w okolicach Zamarsków, Hażlacha i Dębowca, jest tam bardzo fajnie, trasy widowiskowe i widoczność świetna, no i jest możlowość różnorodnej konfiuguracji trasy, na pewno dałoby się złożyć blisko 20 km oes :P
OS 4 (mam nadzieję, że za bardzo nie pokręciłem...) przy powrocie z okolic Cieszyna do Wisły możnaby zahaczyć o przygraniczną wioskę Leszna Górna, jest tam trochę wąskich dróżek na ostrych wzniesieniach, a poza tym wiedzie stamtąd baaardzo kręta droga do Goleszowa z niezłą hopką, zanim zacząłem interesować się rajdami słyszałem, że tam już jakieś rajdy były... Ale byłoby tam co oglądać, chociaż oes byłby krótki.

No a serwis w takim razie w Ustroniu pasowałoby zrobić chyba...

"Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę" ;-)
Pozdro!
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez nick555 » środa, 1 mar 2006, 20:58

Kurde jak tak to czytam to moja przeprowadzka na śląsk w tym roku nabiera coraz wiecej zalet. Pozwiedzam sobie według tego co tu wypisujecie i ocenie :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez sumo » środa, 1 mar 2006, 21:11

ooo a gdzie to zawitasz? Okolice Cieszyna/Wisły/Ustronia - czy Katowice/Tychy ? :D

Co do oesu Jaworzynka - kategorycznie powinien być ponownie jechany podczas Wisły. Teraz nie wiem jak wyglada sprawa z miejscem na górze Żar, ale jeszcze z 5 lat temu, było dosyć, zeby pomiescic servis - więc - czemu nie? Wjazd na góre - servis - zjazd w dół - ale czy nie zrobiłby sie mały korek? Albo czy wszyscy zawodnicy zdązyli by wjechac oesem na góre, zanim kolejni musliby ruszyc... mysle ze harnmonogram rajdu byłby strasznie zaburzony.
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez nick555 » środa, 1 mar 2006, 21:18

Zawitam dokładnie do Bełsznicy. Wodzisław Śląski droga na Chałupki/Bohumin (granica) Gorzyce itd itp. Wszędzie bliżej niz z Lublina :) no na Polski bedzie dalej jak będzie MŚ.

Sorry za OT.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez piter306 » środa, 1 mar 2006, 21:43

W Trójwsi dałoby się spokojnie ułożyć jeden dzień rajdu, do tego jeszcze puścić oes Salmopol, dalej przez Zameczek i z Kubalonki w strona Wisły, ehh
pięknie by było.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez sumo » środa, 1 mar 2006, 21:55

nick555 napisał(a):Zawitam dokładnie do Bełsznicy. Wodzisław Śląski droga na Chałupki/Bohumin (granica) Gorzyce itd itp. Wszędzie bliżej niz z Lublina :) no na Polski bedzie dalej jak będzie MŚ.

Sorry za OT.


mów kiedy przyjezdzasz a kupi sie jakas vodke i wypijemy :D :D :D, tuż to rzut kamieniem ode mnie :wink:
sorry za OT :-)

ps. za Wodzisławem - w kierunku na Nieboczowy (a dokladniej rozlewiska tamtejszych wód) - znalazłoby sie troche ciekawych oesów :-)

chcialbym jeszcze zeby znalazł sie rajd śląski (ale nie wisły - jako osobna impreza) z oesami które miałem pod domem - Cisówka, Bzie + wiele innych w okolicy...

.... jak bylem dzieckiem to marzylem zeby w Jastrzębiu były MP... jak widac, marzenie sie spełniło ;-) (zreszta nie tylkoe te hehehe)
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez Cogonieznajom » czwartek, 2 mar 2006, 00:05

...gdyby jeszcze organizatorzy mieli tyle polotu i pomysłów co Wy...na pewno kalendarz RSMP liczył :twisted: by kilka wyśmienitych eliminacji :D
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości

cron