Ładnie oklejona rajdówka

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez maciek127 » niedziela, 12 sty 2014, 21:05

Obrazek
Obrazek

Nie dalej jak dwa posty wyżej pisałem o odpowiednim rozmiarze zdjęć. Ludzie, trochę litości dla moderatora...

żółtodziób
Zapraszam http://www.test.auto.pl/category/motorsport/
maciek127
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 8 paź 2013, 16:33


Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez posejdon » niedziela, 12 sty 2014, 21:55

maciek127 napisał(a):
Nie dalej jak dwa posty wyżej pisałem o odpowiednim rozmiarze zdjęć. Ludzie, trochę litości dla moderatora...

żółtodziób

Widzę, że jest z tym problem. Zrób może w końcu tak, żeby zdjęcia automatycznie się zmniejszały do odpowiedniego rozmiaru i będzie po kłopocie.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez maciek127 » niedziela, 12 sty 2014, 22:55

Nie będę łamał prawa bo wam się rozmiar nie zgadza
Zapraszam http://www.test.auto.pl/category/motorsport/
maciek127
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 8 paź 2013, 16:33

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 13 sty 2014, 02:24

@ posejdon - nie odpowiadam za forum w sensie technicznym. Dostałem przykaz, żeby pilnować kwestii rozmiaru zdjęć i tyle. Jeśli ktoś ma coś zrobić to właściciel tego forum a ja nim nie jestem. Dlatego własnie błagam o litość, bo ja wszystko muszę zmniejszać.

@ maciek127 - nie będziesz łamał prawa, za to łamał regulamin forum to już tak? To trąci bezczelnością i to wcale nie tak lekko. To nie mnie się rozmiar nie podoba tylko moim zadaniem jest pilnować żeby był regulaminowy (mój prywatny pogląd na tę sprawę nie ma tutaj znaczenia), a Twoim umieszczać foty zgodne z regulaminem (i również Twój prywatny pogląd nie ma tutaj znaczenia). Jeśli nie chcesz ich kopiować i samemu umieszczać na którymś ze swoich kont to masz bardzo proste rozwiązanie, napisane zresztą jak wół w regulaminie - wystarczy, że nie wkleisz zdjęć przez "img" tylko zapodasz zwykłe linki.

Jeśli nie kumasz celu tego wymogu to wrzuc sobie taką stronę z za szerokim zdjęciem na jakiegoś smarfona, albo użyj monitora ustawionego pionowo to będzie jasne. Za szerokie foto powoduje rozszerzenie się ramek a co za tym idzie także tekstu. Trzeba czytając cały czas przesuwać wszystko na boki. Stąd właśnie wziął się taki a nie inny zapis w regulaminie, a nie dlatego, że ktoś sobie tak postanowił. Było to omawiane już wiele razy, powtarzam po raz n-ty, bo widzę że jesteś nowy i masz prawo o tym nie wiedzieć.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 13 sty 2014, 21:53

żółtodziób napisał(a):Jeśli nie kumasz celu tego wymogu to wrzuc sobie taką stronę z za szerokim zdjęciem na jakiegoś smarfona, albo użyj monitora ustawionego pionowo to będzie jasne. Za szerokie foto powoduje rozszerzenie się ramek a co za tym idzie także tekstu. Trzeba czytając cały czas przesuwać wszystko na boki. Stąd właśnie wziął się taki a nie inny zapis w regulaminie, a nie dlatego, że ktoś sobie tak postanowił. Było to omawiane już wiele razy, powtarzam po raz n-ty, bo widzę że jesteś nowy i masz prawo o tym nie wiedzieć.



Wszystko pięknie ładnie, ale gdyby forum było dobrze ogarnięte, to tego problemu by nie było :? Chyba tylko na tym forum spotkałem się z tym problemem... myślę, że administracja mogłaby nad tym popracować, chyba trzeba iść do przodu, a nie uwsteczniać się :) Przepraszam za off ale nie wiem kto teraz zajmuję się forum, może warto by było szepnąć coś słówkiem?
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 13 sty 2014, 23:04

http://www.autoklub.pl/kontakt,3.html

A ja tu tylko sprzątam. Zdaję sobie sprawę z upierdliwości tego przepisu, ale z drugiej strony skoro takie są wymogi i istnieje proste wyjście takie jak posłużenie się linkiem to chyba nie jest to jakiś dramat, żeby tak właśnie zrobić. Zarzut, że to powinno zostać jakoś technicznie rozwiązane oczywiscie uważam za słuszny - rzeczywiście przydaloby się, żeby działało to inteligentniej. Z drugiej strony kompletnie na tym się nie znam, nie wiem ile czasu zajmje czy ile kosztuje napisanie odpowiednich skryptów. Trudno wymagać, żeby ktoś działający w tak niedochodowej branzy jak motorsport w Polsce trzymał poziom techniczny komercyjnych portali. Póki nie ma lepszych rozwiązań wystarczy się trzymać zasady, że co przekracza 800px to linkujemy.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez SebaSTI » poniedziałek, 13 sty 2014, 23:19

Zajcev napisał(a):
żółtodziób napisał(a):Jeśli nie kumasz celu tego wymogu to wrzuc sobie taką stronę z za szerokim zdjęciem na jakiegoś smarfona, albo użyj monitora ustawionego pionowo to będzie jasne. Za szerokie foto powoduje rozszerzenie się ramek a co za tym idzie także tekstu. Trzeba czytając cały czas przesuwać wszystko na boki. Stąd właśnie wziął się taki a nie inny zapis w regulaminie, a nie dlatego, że ktoś sobie tak postanowił. Było to omawiane już wiele razy, powtarzam po raz n-ty, bo widzę że jesteś nowy i masz prawo o tym nie wiedzieć.



Wszystko pięknie ładnie, ale gdyby forum było dobrze ogarnięte, to tego problemu by nie było :? Chyba tylko na tym forum spotkałem się z tym problemem... myślę, że administracja mogłaby nad tym popracować, chyba trzeba iść do przodu, a nie uwsteczniać się :) Przepraszam za off ale nie wiem kto teraz zajmuję się forum, może warto by było szepnąć coś słówkiem?



Wystarczy dobrze śledzić forum, to byś wiedział , że autoklub nie interesuję się forum:) my moderatorzy nie mamy uprawnień takich jak byśmy tego chcieli, a pomoc ze strony ekipy autoklubu jest nie wielka...W zasadzie, gdy by od początku istnienia forum
był moderator teraz nie było, by problemu...nikt nie szukał modów, to ja się zgłosiłem i wyjaśniłem, że tu nikt nic nie robi od lat...
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez posejdon » poniedziałek, 13 sty 2014, 23:54

żółtodziób napisał(a):(...)Zarzut(...)

Raczej propozycja zmiany :wink:
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez żółtodziób » wtorek, 14 sty 2014, 03:01

Spoko posejdon. Sprawa po prostu wygląda tak jak napisał Seba, jesteśmy tutaj między młotem a kowadłem. Z jednej strony musimy pilnować, żeby się wszystko nie porozjeżdżało, z drugiej strony nie bardzo mamy wpływ na cokolwiek "wyżej". Każdy orze jak może, stąd właśnie takie dosyć rozpaczliwe prośby z mojej strony.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez kostek45 » wtorek, 14 sty 2014, 10:28

Kończąc offtop mogę dodać, że z bardzo wiarygodnego źródła, bezpośrednio związanego z adminami autoklubu wiem, że z forum nic nie robią i nie zrobią bo... im się po prostu nie chce. Dlatego skoro na support nie ma co liczyć, lepiej samemu się pilnować i nie zrobić tu burdlu. ;)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez woocasch » wtorek, 14 sty 2014, 11:16

Ostatnia offtopowa ciegiełka, nie wiem dokładnie jak to działa, ale na innym forum spotkałem się z "automatyczną" blokadą, gdy chciałem wstawić za duże zdjęcie wyskoczył komunikat na czerwono i nie dało się zapisać posta. Może to jest jakieś rozwiązanie?
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez beeper_ » wtorek, 14 sty 2014, 11:25

woocasch napisał(a):Ostatnia offtopowa ciegiełka, nie wiem dokładnie jak to działa, ale na innym forum spotkałem się z "automatyczną" blokadą, gdy chciałem wstawić za duże zdjęcie wyskoczył komunikat na czerwono i nie dało się zapisać posta. Może to jest jakieś rozwiązanie?

Dobre rozwiązanie jest już stosowane na wielu forach, zdjęcie jest automatycznie skalowane zwykłymi tagami html. Problem polega na tym, ze widać, że admini mają gdzieś forum więc nie ma co liczyć na zmiany, jak im się nawet logo nie chciało zmienić to co dopiero mówic o usprawnieniach w działaniach platformy.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez Andrzej » wtorek, 14 sty 2014, 17:51

Całkowicie obiektywnie oceniam to oklejenie jako majstersztyk. Rajdowa klasyka z nowoczesnością.
http://zapodaj.net/b83176826a88a.jpg.html
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez corados » wtorek, 14 sty 2014, 18:12

Tylko "Szczenpaniak razi w oczy" :roll:
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ładnie oklejona rajdówka

Postprzez speedyzxz » środa, 15 sty 2014, 00:24

Andrzej napisał(a):Całkowicie obiektywnie oceniam to oklejenie jako majstersztyk. Rajdowa klasyka z nowoczesnością.
http://zapodaj.net/b83176826a88a.jpg.html

No jest fajne, bo proste, nie kontrastowe przesadnie. Jest ładne ale bym z majstersztykiem nie przesadzał ;)

M-Sport ma baardzo spoczko malowanie, wydaje się świeże inne niż to co wszystko widzieliśmy, jest w jakiś sposób eleganckie i wariackie
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron