Czasopisma motoryzacyjne

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez jawamil » sobota, 28 mar 2015, 16:19

dla mnie oczywiście Motor – czasopismo motoryzacyjne, najstarszy polski tygodnik motoryzacyjny, ukazujący się od 1952 roku.Tygodnik od 1952 zmieniał logo 5 razy, zaś oprawę wielokrotnie.W 1960 i 1965 tygodnik ufundował puchary dla żużlowego drużynowego pucharu świata. Pierwszy puchar otrzymała na własność
jawamil
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 28 mar 2015, 00:52


Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez ciupekrally » poniedziałek, 30 mar 2015, 21:59

Trochę z innej beczki Panowie
Zapraszam do polubienia mojej nowej strony na fb mam nadzieję że z czasem wam się spodoba
https://www.facebook.com/pages/RSMP-New ... 352?ref=hl
ciupekrally
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 11 paź 2014, 23:06

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez s1quattro » wtorek, 14 kwi 2015, 22:43

Jakiś czas temu był w WRC artykuł o PR w sporcie samochodowym. Pamięta ktoś może w którym to było numerze?
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez MarcinM1992 » czwartek, 23 kwi 2015, 15:44

Czemu już ją usunąłeś?
MarcinM1992
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 13 kwi 2015, 13:17

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Agniess » niedziela, 7 lut 2016, 10:55

W sprzedaży jest już dostępny najnowszy 16 nr RALLY and RACE, w którym znajdziecie w nim m. in.: wzmiankę o Rajdzie Monte Carlo, relację z 53. Rajdu Barbórka, podsumowanie ubiegłego sezonu w RSMP, WSMP, RSMŚL, GSMP oraz WRSMP, prezentację Opla GT i TROLL'a - Pawła Treli, a także - tradycyjnie mnóstwo artykułów ze świata motorsportu: rajdów, wyścigów, driftu i kartingu oraz wiele, wiele więcej!

Gorąco zachęcam do lektury 8)
http://www.agniess.pl
Agniess
N3
 
Posty: 215
Dołączył(a): czwartek, 1 lut 2007, 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 15 lut 2016, 09:43

Czytacie jeszcze Magazyn Rajdowy WRC? Przyszła pora gdzie trzeba przedłużyć prenumeratę a jakoś wcale nie mam na to ochoty. Już nawet pomijam fakt pisania o wyścigach (na pierwszych stronach!!!) bo była i umarła część o driffcie. Ale wieczne wychwalanie Ogiera i Kubicy (który w rubryce + - chyba nigdy nie dostał minusa) to już przesada. Czyta się to jak biuletyn WV. Teraz to samo o Ptaszku...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 15 lut 2016, 10:58

Mnie najbardziej irytuje fakt, że szkoda im było miejsca na zamieszczenie pełnych wyników z poszczególnych rund RSMP (tak jakby tych załóg startowało kilkaset...)
Od czasu do czasu kupuję, zawsze jest co poczytać w toalecie.. :roll:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 15 lut 2016, 11:32

Ja kupuję ale raczej z przyzwyczajenia, żeby w drodze z i do roboty nie umrzeć z nudów... ale tak jak przedmówcy stwierdzam że jakość prezentowanych treści spadła bardzo, a rzeczy które interesują pojawiają się raz na ruski rok - ostatnio (bardzo dawno temu...) bardzo podobał mi się długi wywiad/opowiadanie z Krzyśkiem Gęborysem
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 15 lut 2016, 12:22

Również kupuję z przyzwyczajenia. Relacji z rajdów i wyścigów nie czytam. Zawsze oglądam je na żywo w telewizji lub na rajdzie lub torze. Więc nie ma sensu czytać to samo drugi raz. Poza tym wkurzają mnie te newsy. Przecież zazwyczaj kilkanaście dni wcześniej wyczytam to w necie. Więc jak dla mnie połowa gazety odpada :( Na plus są wywiady, zresztą chyba tylko dla nich kupują tą gazetę dalej. Oczywiście też opisy ciekawych rajdówek to też plus.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 15 lut 2016, 12:22

Czytam, praktycznie jedyne wartościowe rzeczy obecnie to niektóre newsy i wywiady. Teraz żałuję, że nie kupiłem ani jednego numeru "Rajdowych Newsów", które mogły być silną konkurencją dla praktycznie monopolisty ("Rally and Race" nie liczę, bo niezbyt interesuje mnie czytanie o imprezach amatorskich).
Kiedyś "WRC" to był magazyn... :cry: W połowie 2005 roku przestałem regularnie go kupować. Kiedy wpadł mi w ręce numer z 2012 roku przeżyłem mały szok, jakie zmiany na niekorzyść się pojawiły. Przede wszystkim wyścigi w magazynie rajdowym, który chlubi się hasłem "rajdy to nasza pasja". Dodanie do tego jeszcze serii wyścigowej Seata to już przegięcie, zastanawiam się czy kogoś w Polsce to interesuje.
Relacje z rajdów zmieniły się w krótkie sprawozdania, kiedyś z przyjemnością czytało się relację etap po etapie (rozumiem, że trochę straciło to sens z powodu serwisów internetowych). Irytuje mnie też nieco dobór zdjęć do tych relacji - w galeriach "porajdowych "często widzi się efektowne ujęcia, a w "WRC" często wykorzystywane są przeciętne zdjęcia (już nie mówiąc o sposobie ich obróbki, kiedy kadrowanie zdjęcia odziera je z całej wyjątkowości lub przypadki "ucinania" rajdówek).
Obecnie w magazynie wykorzystywana jest duża ilość zdjęć dwu- lub jednostronicowych, co sprawia wrażenie jakby autorzy nie mieli pomysłu co pisać, ale żeby artykuł był odpowiednio długi na siłę wstawiają wielkoformatowe zdjęcia. Jakość artykułów też niestety nie może się równać się z tymi z początku istnienia "WRC". W tekstach, rubrykach, podpisach zdjęć trafiają się dosyć często błędy. Kiedyś pojawiały się sprostowania, a teraz już się tym chyba nie przejmują.
Dział technika to teraz jakiś mało śmieszny żart, który powinien mieć dopisek tekst sponsorowany. Kiedyś materiały tam prezentowane interesowały nawet mnie (osobę raczej będącą laikiem w tej kwestii), a obecnie to wygląda jak wyciąg z katalogu :(
Zazwyczaj słaby jest też tekst na ostatniej stronie (choć ten kibicu Kubicy wyjątkowo się udał), nie umywa się do felietonów Pana Walczuka (o ile dobrze pamiętam nazwisko).
Mimo to od 2013 roku wróciłem do regularnego kupowania magazynu.

P.S.
Ciekaw jestem co redakcja zrobi z miejscem pozostałym po relacji z Liepaji.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez woocasch » poniedziałek, 15 lut 2016, 12:37

Też kupuję i czytam głównie z przyzwyczajenia i tak jak Mad Max wyczekuję ciekawych wywiadów i historii. Zresztą WRC powinno skupić się właśnie na dobry i ciekawych wywiadach, opisach samochodów (ale rajdowych a nie testach Audi R8), czy wspominkowych relacjach z rajdów z dawnych lat. Niestety w dzisiejszych czasach czytanie relacji z aktualnych wydarzeń sportowych, o których przeczytało się już w innych miejscach w takcie ich trwania, jest po prostu kronikarskim obowiązkiem. Rekcja powinna spróbować kłaść większy nacisk na tematy, o które trudniej w sieci. I w mnie powinni odpuścić pisanie o wyścigach, całkowicie, a w to miejsce niech wejdzie bardziej RX, i to zarówno WRX, ERX, GRX, czy nasz rodzimy cykl. Jednak rajdy i RX są bliżej siebie niż rajdy i wyścigi. Tym bardziej, że Hołek wchodzi w supercars w ERX a do tego Kuchar zadebiutuje w nowej dla siebie dyscyplinie.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 15 lut 2016, 13:09

woocasch napisał(a): Zresztą WRC powinno skupić się właśnie na dobry i ciekawych wywiadach, opisach samochodów (ale rajdowych a nie testach Audi R8)
Wywiady to podstawa, ja od nich zawsze zaczynam lekturę, za to do opisów samochodów cywilnych nawet nie zaglądam od tego są inne czasopisma
woocasch napisał(a): czy wspominkowych relacjach z rajdów z dawnych lat.
tego powinno być dużo więcej - ostatnia historia dot. zespołu Subaru i Katalonii 95 była świetna - to są takie smaczki których młodsi "stażem" kibice nie znają a myślę że powinni - zresztą na oglądarze (albo na nocnym posiedzeniu) takie tematy przeważają i takich historii zawsze słucha się bardzo dobrze.
Zresztą kiedyś w Rajdowcu (ciekawe kto pamięta taki periodyk) była tak rubryka gdzie zawodnicy opowiadali przeróżne historie "z rajdu wzięte" które po pewnym czasie stały się klasyką rajdową i czegoś takiego też mi bardzo brakuje. (jak się kiedyś zmuszę to może któreś z ciekawszych przerzucę z papieru na "internet" :wink: )
Jedna z rzeczy którą sobie przypomniałem a która minie ostatnio dobija jest strona "Poza drogą" o ile uważam że zdjęcia "okołorajdowe" powinny się pojawiać bo to też pokazuje klimat rajdów o tyle te debilne dymki są dobijające, bo bardziej są żałosne niż śmieszne.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Mic_123 » poniedziałek, 15 lut 2016, 15:36

Tez kupuje WRC (i to od pierwszego numeru :D z 2002 ) ale chyba raczej z przyzwyczajenia, w mojej okolicy to jedyne dostepne czasopismo rajdowe. Kiedys musialem miec kazdy numer a w ciagu ostatnich 5-6 lat to tak 3-4 rocznie max. Na plus tych "starych" wydan to obszerne informacje techniczne (jak zbudowac rajdowe seicento w trzech czesciach :) czy jak zbudowac rajdowa astre), informacje n/t pilotarzu, super sprawa bylo "Doskocz Radzi" (widac ze chlop z doswiadczeniem) oraz masa wywiadow (nie tylko z czuba ale tez z ogona np Rychu Plucha jesli ktos jeszcze pamieta :) ). W tych starych wydaniach z tego co pamietam nie widzialem zadnych minusow, no moze cienki papier i farba ktora brudzila palce :) przy czytaniu.
Nowe wydania : krotkie relacje a i tak to co jest tam zawarte w internecie jest max 2h po rajdzie, brak wywiadow z ludzmi nie tylko z Top 10, informacji technicznych nie za wiele (w porownaniu z tym co kiedys), bezsensowne testy aut usportowionych.
Osobiscie mi nie przeszkadza jasli pisza o jakiejs serii wyscigowej ale jedynie jak startuje tam jakis Polak, w koncu trzeba promowac rodaka. Ale pisanie od DTM gdzie naszych brak to przeginka.
Teraz mysle ze dojdzie do tego jeszcze rallycross za sprawa Tomka Kuchara.
Biorac ich w obrone (WRC) mozna jedynie stwierdzic ze np. brak ciekawych informacji technicznych (najbardziej mnie interesujacych) moze sie wiazac z tym ze nie ma sensu pisac ktorys raz o rzeczach, gdy cos juz bylo napisane np. jak zbudowac rajdowa fure itp (bo co mieli napisac to w pierwszych 50-70 numerach zawarli :D ) a teraz co by napisali : jak zbudowac auto R2?? odpowiedz : zadzwonic do dzialu sportu Peugeota lub innego producenta :lol: :lol:
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Voo » poniedziałek, 15 lut 2016, 16:24

W magazynie rajdowym brak miejsca na rallycross albo rajdy terenowe (poza raz do roku Dakarem) ale jest miejsce na jakieś trzecio- i czwartorzędne wyścigi samochodowe typu Seat Supercopa albo Porsche środkowa Europa coś tam, które interesuje pewnie tylko tych kilku zamożnych facetów tam startujących.

Podejrzewam, że nie są to typowe relacje tylko swego rodzaju opłacane materiały promocyjne. Tzn. tak to sobie tłumaczę, że to jest w jakiś sposób powiązane z testami samochodów cywilnych, że to jest jakiś pomysł na zarobienie kasy na utrzymanie pisma. Jak to działa - nie wiem. Innego wyjaśnienia dla poświęcania miejsca dla cyklu rozgrywanego poza naszym krajem, bez udziału Polaków a przede wszystkim będącego jedną z kilkudziesięciu pomniejszych serii wyścigowych nie widzę. Bo jeśli już wyścigi to czemu nie np. te najbliższe rajdom czyli górskie?

Zawsze bardzo lubię jak są relacje z odbudowy jakiegoś historyka. Wiem, że takie tematy nie zdarzają się co dzień ale ostatnio chyba mniej takich tekstów niż kiedyś.

Ale oczywiście kupuje i czytam, chociaż ostatnio coraz więcej stron przerzucam.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Czasopisma motoryzacyjne

Postprzez Zoe » poniedziałek, 15 lut 2016, 21:22

Mad Max napisał(a):Zresztą kiedyś w Rajdowcu (ciekawe kto pamięta taki periodyk) była tak rubryka gdzie zawodnicy opowiadali przeróżne historie "z rajdu wzięte" które po pewnym czasie stały się klasyką rajdową i czegoś takiego też mi bardzo brakuje. (jak się kiedyś zmuszę to może któreś z ciekawszych przerzucę z papieru na "internet" :wink: )


O widzisz! Mógłbyś przybliżyć temat?
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron