Czasopisma motoryzacyjne

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez pwrc » czwartek, 27 lis 2003, 22:42

GregHGT napisał(a):Od czasu do czasu kupuje Motor, ze wzgledu na teksty Jerzego Dyszego. Reszta to niestety chlam.


Jerzy Dyszy to jeden z najlepszych dziennikarzy motoryzacyjnych
w naszym kraju
tylko jak taki gośc-moim zdaniem profesjonalista-ma sprzedac swoja wiedze, skoro po testach aut w pr. Real Autoklub przeczytałem
w komentarzach zarzut, ze p.Dyszy jest kiepski, bo mało medialny
krytykującym polecam bardzo medialną Martyne :wink:

jesli chodzi o testy aut w rodzimych pismach, to sugerowałbym podchodzic do nich z pewna rezerwą, wiele z nich moznaby z powodzeniem podciągnąć pod artykuł sponsorowany
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa


Postprzez Max9 » czwartek, 27 lis 2003, 22:51

Jesli chodzi o rajdy to pozostaly nam tylko WRC i AutoSport. Reszta gazet upadła.

Moim zdaniem teksty w AutoSporcie sa troszke ciekawsze niz w WRC. Artykuly wciagaja, sa ciekawie napisane, sa bardzo fajne sformulowania, oderwac mozna sie dopiero jak skonczy sie tekst i zaczyna sie puste białe pole.

W WRC sa bardziej suche informacje, przedstawianie faktow, takie "fakty" rajdowe. W wrc bardzo lubie ciekawsotki Holmes'a, ale jest ich odrobinka.

Ale i tak kupuje i jedno i drugie.
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez spiryt » piątek, 28 lis 2003, 09:18

luks: cieszę się że się zgadzamy w dosyć burzliwej kwesti dotyczącej czasopism motoryzacyjnych. Oczywiście w WRC także nie podobają mi się opisy samochodów cywilnych o tym jest wiele czasopism a WRC powinno zająć się TYLKO rajdami, mechaniką rajdową itp. ze względu na to iż jest jedyną gazetą w pełni poświęconej tematyce rajdowej (zresztą sama nazwa na to wskazuje). :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
spiryt
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): poniedziałek, 17 lis 2003, 09:41
Lokalizacja: Gostynin

Postprzez Gokart » piątek, 28 lis 2003, 10:01

cóż za burzliwa dyskusja :-)
zgadzam się z przedmówcą, że Auto Motor i Sport jest przyzwoitym pismem - po prostu nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Auto Sukces jest moim zdaniem do zaakceptowania (ale kiedyś był lepszy).

Co do WRC, to chociaż bardzo poprawili poziom (moim zdaniem), to dalej zdarzają im się błędy językowe - a wystarczyłoby zatrudnić korektora. To od razu przeniosłoby tą gazetę na wyższą półkę.
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jonsi15 » piątek, 28 lis 2003, 15:47

Gokart napisał(a):Co do WRC, to chociaż bardzo poprawili poziom (moim zdaniem), to dalej zdarzają im się błędy językowe - a wystarczyłoby zatrudnić korektora. To od razu przeniosłoby tą gazetę na wyższą półkę.


Żartujesz gokart?Błędy językowe nie zaniżają zawrtości merytorycznej pisma ,chociaż niepowinny się zdarzać. Myśle że WRC ma problem bo powoli wyczerpuje tematy do pisania i stara się zastąpić je czymś zbliżonym.Niestety nowości ukazują się rzadziej niż WRC czyli raz w miesiącu(mniej więcej).
!!!!!rajdowcy wszystkich krajów łączcie się!!!!!
gg5227231 e-mail mahomet2@o2.pl
Avatar użytkownika
jonsi15
N2
 
Posty: 135
Dołączył(a): czwartek, 6 mar 2003, 13:54
Lokalizacja: Mysłakowice k.JeleniejGóry

Postprzez luks » piątek, 28 lis 2003, 16:04

tak czy siak chamskie orty typu "wachacz" (a wiem, ze taki pojawił się kilkakrotnie w WRC), to wiocha i świadczy o bardzo kiepskiej korekcie albo o jej braku...
a co do rzekomej poprawy w WRC, to jestem przeciwnego zdania - o ile na początku było ok, to od jakiegoś czasu schodzą na psy Obrazek
rajdy
rajdy
rajdy
Avatar użytkownika
luks
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): sobota, 22 mar 2003, 22:13
Lokalizacja: 71

Postprzez axgt » piątek, 28 lis 2003, 16:35

Jonsi15 napisał :"Myśle że WRC ma problem bo powoli wyczerpuje tematy do pisania i stara się zastąpić je czymś zbliżonym."


Jonsi15 .Zgadzam się z Tobą. Bo jak inaczej wytłumaczyć drugi artykuł o pasach bezpieczeństwa? A najgorsze jest to ,że oba w sumie nic nie wnoszą.
gg 6392176
axgt
N1
 
Posty: 88
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 19:01

Postprzez WRCfan » piątek, 28 lis 2003, 18:26

o WRC widze ze większość z was ma podobne zdanie,ale lepsze to niz nic.Dopóki nie mialem neta to WRC było moim jedynym żródłem informacji i newsów ze świata rajdów.
Co do innych tytułów to kupuje Auto Świat,ale tak jak mówicie jego poziom jest delikanie mówiąc żenujący,a kupuje z przyzwyczajenia od 8 lat:)
Miło wspominam Moto Magazyn ale niestety ten tytul zniknął z kiosków rok temu.Z tego co wiem to kilku redaktorów pracuje teraz dla Auto Moto/m.in. Martin Śliwa którego cenie/
Pozdro
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez .:Raku:. » piątek, 28 lis 2003, 19:43

Jak juz zauwazyliscie kazdy chcialby widziec w WRC cos innego, ja technika rajdowa interesuje sie przecietnie (co prawda zawsze czytam artkuly z dzialu - technika rajdowa i wlasnie dziki przystepnosci informacji w nim zawartych jestem w stanie je przyswoic, a gapienie sie na schematy niewiele by mi dalo), natomiast bardzo chetnie widzilbym w WRC bardziej rozbudowany dzial dotyczacy histori rajdow, opowiesci rajdowcow z przeszlosci, itp. Ale podsumowujac dodam jeszcze ze krytyka WRC jest odrobinke za ostra. Moim zdaniem WRC jest znacznie lepsza pozycja niz OES, Rajdowiec i Rajdy wyscigi razem wzietych, a pisze tak dlatego ze ukazywaly sie one w czasach lepszych dla rajdow i dlatego. Latwiej bylo nazbierac ciekawe artykuly do numeru.

I cieszmy sie wszyscy ze WRC wychodzi, bo jakby przestalo to byla by tragedia i jezeli chodzi o informacje prasowe dotyczace rajdow, mozna by jedynie cztytac krotkie i na niskim poziomie wzmianki zamieszczane w opisywanych przez Was wczesniej gazetach motoryzacyjnych dla przecietnego Kowalskiego.
http://ubanimator.com Obrazek
Dawniej :KuziFanJG:
Avatar użytkownika
.:Raku:.
N2
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek, 6 paź 2003, 10:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Hultay WRC » piątek, 28 lis 2003, 23:13

Co do tych testów samochodów cywilnych w WRC, to jeszcze mogę to zrozumieć, kiedy nie ma o czym pisać (koniec sezonu, jedynie kjs-y, Barbórka(też kjs tyle że fajniejszy), Barbórka Cieszyńska i tyle), bo o czym? Ale gdy mamy pełnię sezonu, masę relacji, wywiady, masę świeżutkich zdjęć, to nie powninni tego robić. Taka jes prawda, że WRC trzyma się jeszcze dzięki twmu, że jest dość przystępne. Auto port? Jest OK. Podba mi się. Dużo o rajdach, piszą ciekawie, a i o innych dyscyplinach z chęcią poczytam. Szkoda że pojawia się nieregularie, bo na naszym zadupiu go nie dorwę, prędzej w mieście zająca ustrzelę :) :lol: .
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez micz » niedziela, 30 lis 2003, 20:57

Dla mnie w polsce nie ma dobrej gazety motoryzacyjnej.
Nawet nasze WRC, które jest świetne i które kupuję od 1 nr w porównaniu z czeskim Rally wypada blado.
Magazyny motoryzacyjne to głównie przedruk materiałów promocyjnych, albo testy robione wg. zasady " daliśmy ci furę, dziennikarzu, na 3 miesiące-nie możesz o nas napisać żle"

Gazety tuningowe-żenada, dziennikarze mają kłopot z pisaniem. Pozytywnie wyróżnia sie GT ale do pism angielskich czy amerykańskich jeszcze mu daleko
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez dlugi » poniedziałek, 1 gru 2003, 10:43

Raku: popieram
nawet na necie ciezko znalezc informacje dotyczace historii rajdow w Polsce (od biedy jeszcze mozna znalezc o rajdach zagranicznych).
Sam bylbym zainteresowany informacjami o rajdach z lat 60-80. Przeciez takie nazwiska jak Zasada, Jaroszewicz, Landsberg czy Krupa zasluguja na cos wiecej niz tylko wzmianki przy okazji tabelki z historycznymi zwyciezcami rajdu. W WRC przydalyby sie wyczerpujace artykuly dotyczace dawnych mistrzow, historii poszczególnych rajdow w Polsce czy opisow tamtych aut. Moze to byloby lekiem na "zjadanie wlasnego ogona" przez WRC
Avatar użytkownika
dlugi
N2
 
Posty: 127
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 07:49
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Ohlins » poniedziałek, 15 gru 2003, 13:29

WRC to jak narazie jedyna gazeta poświęcona wyłączanie tematyce rajdów. Myśle że powinna pojawić się jakaś konkuręcyjna gazeta tylko o rajdach.
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Ohlins » poniedziałek, 15 gru 2003, 13:34

W WRC denerwuje mnie gdy są artykuły o np. Rajdach Terenowych( Rajd Paryz Dakar), opisy aut takich jak Terenowa Toyota Celica, czy Mitsubishi Pajero!
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez mototom » poniedziałek, 15 gru 2003, 15:54

Przemek Jawień napisał(a):W WRC denerwuje mnie gdy są artykuły o np. Rajdach Terenowych( Rajd Paryz Dakar), opisy aut takich jak Terenowa Toyota Celica, czy Mitsubishi Pajero!

A moim zdaniem to dodaje WRC tylko uroku. Dla mnie i pewnie dla wielu 100 razy bardziej ciekawy jest opis profesjonalnego rajdowego samochodu terenowego niż Ngrupowego VW Polo.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron