Budowanie wlasnego autka

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez stein911 » czwartek, 18 mar 2004, 21:12

Babiczki kosztują...
no ale fura, komóra, słabo sie zarabia, żyje sie jak hrabia..... :wink:
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen


Postprzez mitrok » czwartek, 18 mar 2004, 21:27

a propo budowy kit-cara to nie sadze zebys byl w stanie cos takiego zrobic. Po pierwsze rama i jej wytrzymalosc, tego w warunkach garazowych nie wykonasz. Gotowe repliki ktore kupujesz w czesciach maja ramy po testach w najrozniejszych instytutach i dzieki tym testom daje sie cos takiego zarejestrowac. Po drugie sama rejestracja. Uwierz mi ze jest to droga przez meke, wiem cos o tym bo zlozylem sobie nestora majestica z JAK Projekt i musialem sie wymeldowac z domu i zameldowac w innej dzielnicy bo takie problemy mi robili w wydziale komunikacji. Na badanie jedziesz do jednej z 3 stacji w Polsce (2 w Wawie 1 w Bielsku w Bosmalu) i do Wawy nie masz co przyjezdzac. Ja mimo ze jestem z Wawy to jechalem nim do Bielska bo debile w wawie sa nie do przeskoczenia. I to wszystko z autem ktore jest po crash-testach (w sensie rama) i jest w pelni zgodne z przepisami dotyczacymi SAMow. A co dopiero z cudem ktore sam sobie w garazu pospawasz.
Reasumujac jezeli chcesz sie bawic w repliki to w Polsce albo Lotus Seven, albo Cobra albo Nestor. Jezeli zaden nie pasuje do odsylam "w Europe" :)
pozdrawiam
mitrok

www.mitrok.pl
www.rallycross.waw.pl
Avatar użytkownika
mitrok
N3
 
Posty: 219
Dołączył(a): poniedziałek, 5 sie 2002, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » czwartek, 18 mar 2004, 22:16

mitrok: święte słowa...

Ja jeszcze dodam że taka replika jest trudno sprzedawalna, nie ma zbyt wiele klientów na nówki, mimo że nie są drogie, rynek używek pewnie jest malutki. Do czego zmierzam: o ile ciężko bedzie z takiego kit-cara wyciągnąć jakąś kasę to w przypadku samoróby będzie to graniczyło z cudem. A prędzej czy później każdgo wozu jakoś trzeba się pozbyć :(
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez micz » sobota, 20 mar 2004, 10:03

W Milanówku robią Cobry. Jeżeli cię interesuję.
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez stein911 » sobota, 20 mar 2004, 22:01

W Mielcu budowano doskonałe repliki cobry, budowane prze kirkham. Nie wiem, czy ta firma jeszcze istnieje, ale w USA prasa fachowa określiła tą replikę jako lepszą od oryginału.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez żółtodziób » wtorek, 23 mar 2004, 02:30

W Milanówku jacyś dziwni ludzie są. Brat kiedyś pytał się ich czy istnieje możliwość zamontowania na ich ramie V8, najpierw długo kręcili, z tego kręcenia najbardziej rozbawił nas tekst że nie chcą żeby ich klienci źle kończyli :) koncu kazali zadzwonić i pogadać, ciekawe o czym skoro nie potrafilli dać prostej odpowiedzi na proste pytanie. Z tego kręcenia wynikało miej więcej tyle że owszem można zamówić sobie 450 konne monstrum, ale nie jako zestaw tlyko jako gotowca i wcale nie za małą kasę. Sorki, ale Cobra z rzędowa 4rka albo nawet euroejskim V6 to dla mnie pomyłka.

Cobry z prawdziwego zdarzenia robi w Polsce Tiger, wchodzą tam takie silniki jakie Cobra potrzebuje zeby być Cobrą.

Mnie osobiście jednak Cobry nie kręcą. Owszem podoba mi się ich dziki styl (heh, tylko co dzikiego zostaje w taki wozie jak pod maskę trafi 1.6...) ale zdecydowanie na pierwszym miejscu stawiam szkołę Colina Chapmana i Ferry'ego Porsche, Auto według Chapmana powinno być lekkie, a wtedy wielka moc okaże się zbędna, zaś Porsche traktuje koncepcję całościowo, od wyważenia, poprzez zawieszenie, aerodynamikę, liczy się wszystko, nie faworyzuje żadnej cechy wozów sportowych, podczas gdy amerykańce hołudują jednynie mocy.

ogólnie rynek kit-carów w Polsce jest słabo rozwinięty, przede wszystkim brak kasy, Kit Car w Anglii jest wozem rozrywkowym, u nas rzadko kto może sobie pozwolić na utrzymywanie wozu rozrywkowego. Młode rodziny kupują na początek Pandę albo Matiza. Ja na szczęście nie planuję zakładać rodziny :twisted:
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kuba M. » czwartek, 25 mar 2004, 01:54

Ja proponuje kupno Caterhama Superlight R400 zestaw do samodzielnego montażu za 30 tysięcy funtów :) 200 koni i 490 kilo wagi...
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez misiek_wrc » niedziela, 1 paź 2006, 18:54

Nie chcialbym zakladac nowego tematu ale moze znajdzie sie ktos kto lubi hot rod-y ??? Szukam wszystkiego na ten temat :) :D adresy ciekawych stron, filmy, moze macie wlasne zbudowane ?? :)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez D@mi@n » niedziela, 1 paź 2006, 19:31

<<<Bębenek go !!!>>>
<<< Kopecky go !!!>>>
Avatar użytkownika
D@mi@n
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 24 wrz 2006, 18:55
Lokalizacja: MUCHÓWKA

Postprzez Superleggera » niedziela, 1 paź 2006, 19:32

Na Discovery Channel jest program "American Hot Rod", mysle, ze dosyc ciekawy program, tylko nie wiem jakie sa czasy emisji ale mysle, ze codziennie jest, sprawdz sobie na stronie :wink:
SZYMON OGNIA!!!
Obrazek Zapraszam na swój fanpage: https://www.facebook.com/pages/SnopkowskiArt/190517284345841
Superleggera
A5
 
Posty: 942
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 19:48
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Postprzez chodek » niedziela, 1 paź 2006, 19:56

misiek_wrc napisał(a):Nie chcialbym zakladac nowego tematu ale moze znajdzie sie ktos kto lubi hot rod-y ??? Szukam wszystkiego na ten temat :) :D adresy ciekawych stron, filmy, moze macie wlasne zbudowane ?? :)


Jesli lubisz hot rody to polecam forum lowrider.pl, nie jest to co prawda strona o hot rodach lecz ten temat nie jest tu obcy-najlepsze jest to, że w dziale "Nasze Auta" mozna zobaczyc kilka smaczków czyli hot rodów i customów powstałych w naszym kraju, poza tym musisz koniecznie odwiedzic strony 8ball.pl i hot-rod.prv.pl :)
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez adamt » wtorek, 21 lis 2006, 19:16

Jak się jest Colinem McRae to nie ma problemu,aby stworzyć sobie swoje autko:
www.colinmcrae.com/r4_car.asp
Poszukuję wyników rajdów-eliminacji RSMP z lat 1955-1980.Nawiążę kontakt z osobami interesującymi się historią rajdów w Polsce.
Avatar użytkownika
adamt
N3
 
Posty: 290
Dołączył(a): piątek, 9 cze 2006, 21:56
Lokalizacja: Beskidy

Postprzez ziober » środa, 22 lis 2006, 18:45

KuziWrc napisał(a):Na Discovery Channel jest program "American Hot Rod", mysle, ze dosyc ciekawy program, tylko nie wiem jakie sa czasy emisji ale mysle, ze codziennie jest, sprawdz sobie na stronie :wink:


o ile sie nie myle, to od poniedzialku do piatku o 17 :)

pozdrawiam
ziober
N1
 
Posty: 87
Dołączył(a): sobota, 1 sty 2005, 10:46
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości